Świat zaklęty w Bibliotece

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

"Świat zaklęty w Bibliotece" - karnawał

O tym, że w Bibliotece nie jest nudno, przekonaliśmy się po raz kolejny w dniuj dzisiejszym. A wszystko to za sprawą realizacji projektu „Świat Zaklęty w Bibliotece”, który realizujemy wspólnie z Paniami: Karoliną Suchocką i Katarzyną Sawicką z Przedszkola w Kałuszynie. Tematem dzisiejszych zajęć był Karnawał. W myśl przysłowia „W karnawale czas na bale…”, spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania fragmentu książki pt. „Karnawał w ZOO”. Po czym wraz z maluchami z grup: Zuchy i Krasnale zrobiliśmy sobie mały bal. Były pląsy, tańce i świetna zabawa. Połączenie literatury z zabawami muzyczno-ruchowymi pokazało, że można bawić się kreatywnie i energicznie. Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia! Byliście naprawdę super.

 Grupowe zdjęcie dzieci w bibliotece

Fotogaleria na FB

26 stycznia 2023
Przejdź do - Eliminacje miejskie "Konkursu recytatorskiego Wiersze Marii Konopnickiej"

Eliminacje miejskie "Konkursu recytatorskiego Wiersze Marii Konopnickiej"

W dniu dzisiejszym odbyły się eliminacje miejskie konkursu recytatorskiego „Wiersze Marii Konopnickiej”. Eliminacje odbyły się w ramach realizacji projektu „Świat zaklęty w bibliotece”. Wszyscy uczestnicy – dzieci z grup: Krasnale i Zuchy Przedszkole Publiczne w Kałuszynie wykazały się niebywałymi zdolnościami recytatorskimi, każdy występ był wyjątkowy. Dlatego też wszystkie dzieci recytujące zostały nagrodzone. Po wysłuchaniu recytatorów i wręczeniu nagród nagrodzono również Najlepszego czytelnika listopada. Zostali nimi Andrzejek Jakoniuk z grupy Zuchy i Milenka Jędrzejkiewicz z grupy Krasnale. W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia Przedszkolaki wystąpiły w dedykowanym paniom Bibliotekarkom świątecznym programie artystycznym. W zaaranżowanej świątecznie przestrzeni bibliotecznej nie obyło się bez sesji fotograficznej. Dzieci chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć. Dziękujemy Paniom Katarzynie Sawickiej, Agnieszce Skóra, Karolinie Suchockiej za przygotowanie dzieci i świąteczne życzenia.

Fotogaleria

8 grudnia 2022

Jesienne spotkanie z przedszkolakami

Chociaż za oknem już trochę szaro, to u nas pięknie i kolorowo. Pani Jesień, z wielkim koszem jesiennych skarbów zawitała do Biblioteki. Dziś odwiedziły nas Zuchy i Krasnale z Przedszkola Publicznego w Kałuszynie. Dzieci wysłuchały opowiadania „Złodziej liści” A. Hemming i dowiedziały się kto ukradł piękne kolorowe liście wiewiórce. Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie opowiadając o zachodzących zmianach w przyrodzie, odkrywały tajemnice kolorów i poznawały dary jesieni. W trakcie zajęć przedszkolaki wzięły udział w zabawie, która polegała na trafieniu kasztanem do pojemnika.

Na zdjęciu dzieci siedzą na podłodze w bibliotece

  Fotogaleria na FB

7 października 2022