Biblioteka Publiczna w Kałuszynie

Strona główna

Najnowsze aktualności

Maj w naszej Bibliotece

Maj w naszej bibliotece

27 maja 2024

Dzień Samorządowca

Szanowni Państwo!

Z okazji Dnia Samorządowca życzymy pomyślnej realizacji prowadzonych przedsięwzięć, niesłabnącego zapału, zdrowia oraz samych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym dla wszystkich osób, które współtworzyły i współtworzą Kałuszyński Samorząd oraz dla wszystkich którzy współpracują z Gminą Kałuszyn. Dziękujemy za dotychczasową wspólną, codzienną pracę, dobre pomysły i decyzje, liczymy na Państwa dalsze zaangażowanie, byście w duchu odpowiedzialności, ale i z odwagą działali dla dobra naszej małej Ojczyzny. 

Dyrektor i pracownicy Biblioteki Publicznej w Kałuszynie

27 maj życzenia na Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja 2024

Dzień Matki

Życzenia z okazji dnia matki

26 maja 2024

Wakacje 2024

Zapisy na wakacje w Bibliotece ruszają 20 maja 2024 od godziny 9:00!

Zapraszamy dzieci z roczników 2012-2016 w terminie 1-12 lipca.

Czekają Was dni pełne rozrywki i zabawy z odrobiną edukacji. 

Zapisy przyjmujemy osobiście w Bibliotece.

Uwaga – ilość miejsc ograniczona! Lista uczestników będzie tworzona według kolejności zgłoszeń. Pierwszeństwo mają dzieci zamieszkujące gminę Kałuszyn oraz biorące udział w całym dwutygodniowym bloku. Dzieci chcące uczestniczyć w jednym tygodniu zapisywane będą na listę rezerwową.

 Informacja o zapisach na wakacje do biblioteki

22 maja 2024
Powiększ zdjęcie Wizyta%20podopiecznych%20Środowiskowego%20Domu%20samopomocy%20w%20Mrozach%20w%20bibliotece

Podopieczni Środowiskowego domu pomocy w Mrozach z wizytą w Bibliotece

We wtorek Bibliotekę odwiedzili podopieczni Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej. Środowiskowy Dom Samopomocy w Mrozach. Bardzo cieszą nas takie spotkania, na których widać zadowolenie i zainteresowanie formami pracy naszej Biblioteki. Zapoznałyśmy naszych gości z zasadami funkcjonowania Biblioteki, różnorodnym księgozbiorem jak również skomputeryzowaną pracę bibliotekarza. Uczestnicy wycieczki zauroczeni naszym Oddziałem dla dzieci z zaciekawieniem wysłuchali bajki „Brzydkie kaczątko” przeczytanego za pomocą teatrzyku Kamiszibail. Furorę zrobiły książki sensoryczne, zapachowe i dźwiękowe. Miło nam było, że wiele nowości znanych było pensjonariuszom. Na zakończenie Pani dyrektor otrzymała od uczestników ŚDS własnoręcznie zrobionego aniołka z makramy oraz podziękowanie. Dziękujemy za odwiedziny.

 Fotogaleria

22 maja 2024