Biblioteka Publiczna w Kałuszynie

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie Dekoracja%20Andrzejkowa

Baśnie i bajeczki z naszej biblioteczki - Andrzejki kl.0

27 i 28 listopada Oddział dla Dzieci Biblioteka Publiczna w Kałuszynie odwiedziły grupy 6-latków ze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie. Zbliżające się Andrzejki były motywem przewodnim cyklicznych zajęć tematycznych „Baśnie i bajeczki z naszej biblioteczki” prowadzonych z tą grupą wiekową. Andrzejki to ludowe święto, które obchodzi się pod koniec listopada. Wypada w wigilię świętego Andrzeja i zwane jest wieczorem wróżb. Poprzez zabawę dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Andrzejek. Odpowiednio udekorowany z przygaszonymi światłami i zapalonymi świecami nasz Oddział dla dzieci został przemieniony w „Magiczny stragan wróżb” potęgując tajemniczą atmosferę. Spotkanie pełne czarów i dobrej zabawy poprowadziły panie: Agata i Małgosia. Wcielając się w dobre wróżki przepowiadały naszym gościom najbliższą przyszłość. Na dzieci czekało wiele ciekawych zabaw, m. in.: andrzejkowe wróżby, odczytywanie imienia przyszłego męża lub kolegi po wyrzuceniu za siebie sznurówki oraz czytanie z magicznych kart przy pomocy latarki co nas czeka. Uczniowie z niecierpliwością czekali na swoją kolej, aby móc wziąć udział w przygotowanych zadaniach. Dużo śmiechu było podczas „Wyścigów butów”. Andrzejki zorganizowane w bibliotece były wspaniałą zabawą. Dostarczyły dzieciom wielu przeżyć i dużo radości. Wszyscy świetnie się bawili.

 Fotogaleria

30 listopada 2023

Listopadowe nowości dla dzieci i dorosłych.

Biblioteka wzbogaciła swoje zbiory o kolejne nowości książkowe. Zapraszamy do Biblioteki.

Wystawka nowości książkowych dla dzieci   Wystawka nowości książkowych dla dorosłych

29 listopada 2023
Powiększ zdjęcie Dekoracja%20Dzień%20pluszowego%20misia

"Literackie podróże, te małe i te duże" - Dzień Pluszowego Misia kl IB

25 listopada, w rocznicę powstania pierwszej maskotki na całym świecie jest obchodzony Dzień Pluszowego Misia. Celebrację tego wyjątkowego dnia w Oddziale dla Dzieci naszej Biblioteki rozpoczęliśmy w przeddzień tego święta. Do wspólnej zabawy w tym roku wybrano klasę Ib z panią Magdalena Gójska-Gogol. Z tej okazji każde dziecko przychodząc do Biblioteki na cykliczne zajęcia „Literackie podróże-te małe i te duże” przyniosło ze sobą Pluszaka. Podczas zajęć pierwszoklasiści poznali historię tej wspaniałej pluszowej maskotki oraz przypomniały sobie misie występujące w bajkach, kreskówkach i książkach. Był czas na misiowe zabawy, oraz wykonanie pracy plastycznej. Powstały piękne portrety misiów w rozmiarze XXL oraz portrety w kolorowych ramkach. Pani dyrektor wręczyła klasie Ib dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia. Nie zabrakło również małego co nieco - każdy otrzymał mały misiowy poczęstunek. Było dużo radości i dobrej zabawy. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

ZAPRASZAMY DZIECI DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA DNIA PLUSZOWEGO MISIA

 Fotogaleria

24 listopada 2023
Powiększ zdjęcie Dekoracja%20z%20dużych%20kredek

"Świat zaklęty w Bibliotece" - Dzień Kredki

W kalendarzu świąt nietypowych pod datą 22 listopada znalazł się Dzień Kredki. 23 listopada odwiedziłyśmy dzieci z grupy pszczółki i motylki z Przedszkola Publicznego w Kałuszynie. Największym zaskoczeniem dla dzieci były olbrzymie kredki, które powstały w naszej bibliotece. Kredki to wspaniały przedmiot, pozwalający wyrazić swoje uczucia oraz myśli poprzez tworzenie obrazków. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorami. Dzieci wysłuchały bajki „O Białej Krainie i czarnoksiężniku „Koloruchu”. Tańczyliśmy w „kredkowych” czapeczkach przy piosence „Kolorowe kredki” oraz mieszaliśmy farby i obserwowaliśmy jakie kolory powstały. Dzieci wzięły udział w zabawach z wykorzystaniem kredek, segregowali i określali kolory oraz dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek. Celem zabawy było utrwalenie kolorów. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, ponieważ kredki to dobre przyjaciółki każdego dziecka, wprowadzają dzieci w niezwykły kolorowy świat. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień.

 Fotogaleria

23 listopada 2023

Listopadowe nowości dla dzieci

Do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży trafiły fantastyczne, kolorowe nowości wydawnicze. Zachęcamy do odwiedzin naszej Biblioteki.

Wystawka nowości książkowych dla dzieci. 

22 listopada 2023